Co wiemy o grze na tą chwilę?

Witaj czarodzieju!

W tym wpisie, chciałbym podsumować dla Was wszystkie informacje jakie firma Niantic oraz współpracujące przy projekcie Portkey Games ogłosiły wraz z dniem 9 listopada 2017r.

Pierwsze informacje od Niantic

O projekcie gry “Harry Potter: Wizards Unite” zrobiło się głośno, kiedy to dzięki mediom społecznościowym, firma Niantic ogłosiła swój nowy projekt, opierający się na uniwersum “Harrego Pottera”.
Wpis na ich głównej stronie jest dość ubogi i raczej ogólnikowy, w języku polskim mogą go Państwo znaleźć tutaj, natomiast w skrócie można go podsumować w tych paru punktach:

 • Niantic wiele nauczyło się, dzięki poprzednim projektom takim jak: Pokemon GO oraz Ingress, to prawie 5 lat doświadczenia z grami “AR”,
 • fenomen Pokemon GO raz na zawsze zmienił sposób w jaki postrzegamy gry “rozszerzonej rzeczywistości”,
 • firma Niantic bardzo cieszy się z możliwości współpracy przy tworzeniu kolejnego projektu w uniwersum “Harrego Pottera”,
 • gracz dostanie możliwość uczenia się nowych czarów, łączenia się w drużyny w celu zwalczania “legendarnych bestii”,
 • to wszystko ma wynieść sposób rozgrywki, na nowy, niespotykany dotąd poziom, wraz z nowymi mechanizmami rozgrywki,
 • Ninantic przy projekcie będzie współpracowało z firmą Warner Bros (Games).

-link do oryginalnego wpisu na blogu Niantic znajduje się tutaj.

Nowe (stare) Studio “PorkeyGames”

Nowe Studio o nazwie Portkeygames wydaje się mieć duży wpływ na właśnie powstający tytuł. Jak możemy przeczytać, owo studio, które prawdopodobnie, w dużej mierze będzie składało się z pracowników “Warner Bros”, pracujących i czuwających nad poprzednimi odsłonami komputerowych i konsolowych przygód “Harrego Pottera”.
Całość wydaje się na tą chwilę niezbyt jasna, ale według mojego toku rozumowania, Warner Bros powołało nowe studio o nazwie PorkeyGames do stworzenia nowej serii gier w uniwersum “Harrego Pottera” przy czym ich pierwszym projektem, ma być prawdopodobnie omawiany “Wizards Unite” przy współpracy z firmą Niantic.

Podsumowując, jeżeli kojarzycie chociaż tytuł “Pokemon GO” od firmy Nantic, to można odnieść wrażenie, że to ich autorski projekt, który tylko bazuje na wykupionej licencji od właściciela marki “Pokemon”. W przypadku “Wizards Unite” sprawa na tą chwilę wydaje się trochę bardziej skomplikowana, można odnieść wrażenie, że studio “Wardner Bros” chce mieć nieco większe znaczenie przy nowo powstającym projekcie, niejako tylko wykorzystując już zdobyty dorobek firmy “Niantic”, do stworzenie swojej autorskiej gry w świecie “Harrego Pottera”, są to jednak tylko moje przypuszczenia oparte na obserwacji wszystkich wiadomości.

-oficjalny wpis Porkey Games mogą Państwo znaleźć tutaj.

Oficjalna strona gry

W tym punkcie nie ma zbyt wiele do pisania, ponieważ oficjalna strona gry jest nadmiar uboga, oprócz ogólnikowych informacji, o których również napisała firma Niantic na swoim blogu, nie znajdziemy tutaj żadnych nadzwyczajnych informacji.
Jedyną słuszną opcją jest zasubskrybowanie oficjalnego Newsletter’a co uczynimy na tej stronie.

Podsumowując…

 • Oficjalny tytuł gry to “Harry Potter: Wizards Unite”.
 • O grze jak na razie wiemy bardzo mało.
 • Gra według zapowiedzi ma się ukazać już w 2018 roku! Prawdopodobnie będzie to wiosna 2018 roku, podobnie jak miało to miejsce  z grą “Pokemon GO”, są to tylko moje osobiste domysły, ale bardzo prawdopodobne, ponieważ wiadomo, że w tym okresie, aktywnych graczy na świeżym powietrzu przybywa.
 • Gra na 100% będzie opierała się na zwiedzaniu prawdziwego świata, czyli naszych miast i okolic, na podobnej zasadzie jak dwie poprzednie gry Studia.
 • Gra ma być dostępna na telefony z systemem Android oraz iOSPodobnie jak w przypadku “Pokemon GO”, użytkownicy “Windows Phone” mogą zapomnieć o rozgrywce:).
 • Prawdopodobnie celem gry będzie zdobywanie “magicznych artefaktów” oraz walka z “bossami”.
 • Gracz będzie miał możliwość dołączenia do swojej drużyny, jak na razie nie wiadomo na jakich zasadach będzie się to odbywać.
 • Ostatni punkt jest mocno subiektywy. Wydaje się, że nad grą oprócz studia “Niantic” będzie czuwało jeszcze nowo powstałe “Portkey Games”, może to zwiastować zupełnie inny mechanizm rozgrywki, a co za tym idzie “system mikropłatności”, awansowania postaci, wszelkiego rodzaju “eventów” oraz gadżetów wokół samej gry. Jak na tą chwilę nie możemy stwierdzić czy jest to plus dla samego gracza czy raczej będzie to negatywnie wpływało na odbiór gry.

Pozostaje nam tylko czekać,

oraz dołączyć do naszej oficnalnej strony na facebooku aby być zawsze na bierząco!
Zapraszam również do dyskusji w utworzonej grupie na facebooku!

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *