Czym właściwie jest Międzynarodowy Kodeks Tajności Czarodziejów?

Kiedy tydzień temu informowaliśmy o pierwszym zwiastunie gry, kilkukrotnie padło hasło tzw. „Statutu Tajemnicy” z angielskiego „Statute of Secrecy” .

Czym ten statut jest i jak należy go rozumieć, to wszystko postaram się Wam wyjaśnić w tym wpisie.

Statut Tajemnicy – a właściwie, na język polski bardziej powinniśmy go tłumaczyć jako Międzynarodowy Kodeks Tajności Czarodziejów, to przyjęty w 1692 roku, po burzliwych obradach spis praw i obowiązków, jakimi musi się kierować każde ministerstwo Magii na świecie.

Chociaż z początku, większość Świata Magicznego, patrzyła nieprzychylnie na wprowadzany Kodeks Tajności Czarodziejów, niektórzy woleli nawet wypowiedzieć wojnę Mugolom niż ukrywać się w cieniu, to jednak w 1689 roku został on podpisany, a trzy lata później zaczął obowiązywać.

harry potter kodeks tajności

Prawo było wprowadzane i podpisane przez Międzynarodową Konfederacje Czarodziejów.

W związku z powyższym Kodeksem, każdy Minister Magii jest odpowiedzialny za ukrywanie obecności społeczności magicznej i jakiejkolwiek magicznej aktywności na terenie własnego kraju.

Każdy Minister ponosi pełną odpowiedzialność za zachowanie bezpieczeństwa nad magicznymi stworzeniami, ukrywaniem śladów magii wśród niepełnoletnich i zapewnienie, że magia nigdy nie zostanie wykorzystana na szkodę Mugoli, narażając tym samym na wyjawienie tajemnicy.

Pogwałcenia Kodeksu i próby jego łamania mogą zakończyć się bardzo wysoką karą, ponieważ są rozpatrywane przez Ministra Magii, który ma możliwość stosowania zróżnicowanych kar wobec osób łamiących postanowienia Kodeksu.

Przypominamy, że premiera gry Harry Potter: Wizards Unite, została oficjalnie zapowiedziana na 2019 rok!

Polub nasz fanpage oraz dołącz do naszej grupy facebook aby nie przegapić kolejnych wiadomości!
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *