Firma Niantic zdobyła 200 milionów dolarów finansowania!

200 milionów $$ na rozwój firmy!

Przypomnijmy, że firma Niantic jest odpowiedzialna za właśnie powstającą grę “Harry Potter: Wizards Unite”Ich dwie poprzednie gry to “Ingress” oraz “Pokemon GO”.
Zgodnie z tym, co ogłosiły zagraniczne media, właśnie firma Niantic miała w ostatnim czasie pozyskać nowych inwestorów, którzy do spółki mieli wnieść łącznie 200 milionów dolarów, które mają zostać przeznaczone na rozwój firmy i kolejne gry.

Warto zaznaczyć, że nikt nie podaje, iż kwota ta ma zostać w całości przeznaczona na kolejny projekt firmy, grę “Harry Potter: Wizards Unite”, mowa jest tutaj o kolejnych grach i, że te pieniądze pozwolą spółce lepiej zaplanować długoterminowy budżet.

Jaki wpływ będzie to miało na grę Harry Potter: Wizards Unite?

To bardzo ciężkie pytanie, szczególnie biorąc pod uwagę, że firma Niantic prawdopodobnie nie będzie miała ostatniego zdania przy tworzeniu gry w świecie Harrego Pottera, sprawę dokładnie wyjaśniłem w tym wpisie jakiś czas temu.

Tak czy inaczej, tak pokaźna suma inwestycji wskazuje na dwie rzeczy:

  • Prawdopodobnie dodatkowy kapitał pozytywnie wpłynie na zawartość gry, duże nadzieje pokładam również w tym, że firma pomyśli zawczasu o odpowiednich serwerach i nie będziemy musieli oglądać powtórki z czasów “Pokemon GO”.
  • Druga sprawa jest taka, że inwestorzy muszą bardzo wierzyć w sukces całego świata “rozszerzonej rzeczywistości” oraz kolejnych gier firmy Niantic, a sama firma zbudowała sobie zaufanie w wizerunku innych inwestorów.

Czy jest to murowany sukces czy maszynka do robienia pieniędzy?

Wszystkie ostatnie informacje wskazują na to, że gra “Harry Potter: Wizards Unite” może przerosnąć nasze oczekiwania, twórcy sami zapowiadali, że chcą “wprowadzić rozgrywkę na zupełnie nowy poziom” wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Pozostaje jednak zawsze druga strona medalu. Twórcy w jakiś sposób będą musieli odzyskać zainwestowane pieniądze, czy to nie doprowadzi do sytuacji, w której otrzymamy grę typu “pay-to-win” opartej na “mikro” transakcjach dokonywanych w sklepie gry. Istnieje również zawsze taka możliwość, że gra może okazać się płatna, w końcu nikt takiej opcji jeszcze nie wykluczył, choć wydaje się ona raczej mało prawdopodobna.

Podsumowując…

Artykuł, w języku polskim, który odnosi się do omawianego dofinansowania mogą Państwo znaleźć tutaj, na stronie opisana została cała “finansowa” strona transakcji oraz dokładnie opisane jaki to będzie miało wpływ na zmiany zarządu firmy. Odsyłam ciekawych do zapoznania się z tymi informacjami.

Jestem ciekawy waszych opinii na temat całej tej sytuacji, myślicie, że duże pieniądze są gwarantem sukcesu, czy wręcz przeciwnie?
Zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *