„Ingress 2” również w 2018 roku!

Wygląda na to, że firma Niantic przygotowała na rok 2018 jeszcze jedną premierę: Ingress Prime!

Jak wszyscy dobrze wiemy, premiera gry „Harry Potter: Wizards Unite” przewidziana jest na rok 2018. Ninantic postanowiło nas jednak zaskoczyć jeszcze jedną premierą gry!

Mowa o grze Ingress Prime” , czyli odświeżonej wersji pierwowzoru, gry Ingress” . Być może nie wszyscy z Was pamiętają tą grę, ponieważ nie odniosła ona aż takiego sukcesu medialnego jak druga gra studia, czyli „Pokemon GO” , jednak to właśnie „Ingress” ustanowił „fundamenty” technologii „AR”, na których kilka lat później powstała gra „Pokemon GO” !

Czym jest Ingress?

W skrócie gracze dzielą się na członków dwóch rywalizujących ze sobą frakcji – Oświeconych i Ruchu Oporu. Celem graczy jest tworzenie „Portali” aby tworzyć przejścia w istotnych punktach na Ziemi i opanować jak największą jej powierzchnię! W tym celu gracz zmuszony jest do wyjścia i eksploracji swojego miasta, w celu udania się do istotnych lokacji w swoim mieście. (Jak dowiedli później gracze „Pokemon GO” to waśnie „Ingress” posłużył twórcą gry do stworzenia „mapy charakterystycznych punktów w każdym z miast” )

Co nowego?

To chyba najistotniejsze pytanie z punktu widzenia przyszłych graczy Harrego Pottera” . Ponieważ informacji o nowym tytule w świecie J.K Rowling jest jak na lekarstwo! Tym bardziej powinniśmy przyglądać się wszystkim informacją wokół samej premiery.
Jak na razie Niantic w grze Ingress Prime zapowiedziało odświeżenie rozgrywki, poprzez dodanie lepszej grafiki, ładniejszych animacji oraz nowego interfejsu. Gra ma być również bardziej przyjazna dla nowych graczy poprzez wprowadzenie elementów samouczka. Kolejną rzeczą ma być dodanie „rozszerzonej rzeczywistości” , czyli technologii w której to na obraz z kamery naszego telefonu zostaje nałożony świat wirtualny (również stosowany w Pokemon GO, przy okazji łapania Pokemonów). Ostatnią rzeczą ma być zastosowanie „silnika” na którym działa również Pokemon GO, to ma przynieść lepszą optymalizację gry, ale przede wszystkim takie dobrodziejstwa jak system anty-cziterski, który pozwala eliminować z rozgrywki nieuczciwych graczy!

Jak wpłynie to na premierę gry „Harry Potter: Wizards Unite”?

Premiera obydwu gier została zapowiedziana na rok 2018!
Wydaje się to dość odważnym posunięciem, w świecie gier „AR„! Nie ukrywajmy, ale to właśnie liczba graczy jest motorem napędowym danego tytuły, ponieważ dopiero gra ze znajomymi pokazuje potencjał jaki drzemie w takim tytule i napędza marketing.

Wydaje się więc, że „Ingres Prime” oraz „Harry Potter: Wizards Unite” będą ze sobą konkurowały o uwagę graczy! Może wydawać się to dziwnym posunięciem ze strony Niantic, jednak pamiętajmy, że marka gry „Harry Potter” wcale nie będzie należała do studia Niantic (więcej na temat praw własności pisałem w tym poście). Natomiast „Ingress” jest już wyłącznie marką stworzoną na potrzeby firmy Niantic.

Całość wydaje się więc mieć sens…

Co jednak zyska większą popularność?

Możemy tutaj tylko zgadywać, jednak moim zdaniem gra „Harry Potter: Wizards Unite” ma asa w rękawie jakim jest Ogromna społeczność fanów na całym świecie, kochających świat Magii i Czarodziejów, a to za sprawą wieloletniej dystrybucji najlepiej sprzedających się książek w świecie Harrego Pottera, oraz najbardziej dochodowej serii filmów!
Ingress” z kolei swoją popularność musiał budować od zera, przez ostatnie kilka lat i chociaż próbuje on tworzyć wokół gry otoczkę fabularną (poprzez różnego rodzaju filmy) to i tak będzie ciężko kiedykolwiek dorównać mu marce „Harry Potter” , a przy grze, moim zdaniem zostaną tylko fani pierwotnej odsłony.

Aby nie przegapić żadnych nowości, pamiętaj aby dołączyć do nas na facebooku!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *