Jak może wyglądać “Harry Potter GO”?

Witam serdecznie!

W dzisiejszym wpisie chciałbym się skupić na różnych spekulacjach oraz “wyobrażeniach” na temat samego wyglądu nadchodzącej gry Wizards Unite.

Cofnijmy się do “Pokemon GO”, czyli do roku 2016!

Początków historii, (wówczas roboczo nazywanego) “Harry Potter GO” powinniśmy doszukiwać się już w czasach, kiedy to “Pokemon GO” dopiero zdobywało swoją ogromną popularność. Do dnia dzisiejszego, bardzo dobrze pamiętam wpisy wielu portali na temat tego, że fani i odpowiednie firmy już pracują nad “nowym Pokemon GO”, lecz w świecie magicznego Harry Pottera.

Jak dobrze wiemy, nic takiego oficjalnie nie powstało, ogromnym problemem tak powstającej gry na pewno byłyby prawa autorskie i być może wraz z rozwojem projektu, odpowiednie osoby zupełnie postanowiły zmienić swoją strategię i nie nawiązywać do świata Harrego Pottera, lecz stworzyć swój własny produkt. Jak można doszukać się w internecie, takich “kopii” powstało już kilka, być może to właśnie jedna z nich była omawianym “Harrym Potterem GO”.

Tak czy inaczej… inną kwestią pozostaje fakt, iż fani “żartobliwe” zapowiedzi wzięli sobie głęboko do serca, i postanowili napisać petycję, z prośbą o stworzenie w.w. gry!

“Czy będzie gra Harry Potter GO? Proszą o to fani w internecie”

Taki artykuł ukazał się dokładnie 18 lipca 2016 roku na portalu polsatnews.pl.

Być może to właśnie nacisk fanów dał właścicielom praw autorskich marki “Harry Potter” do zrozumienia, że może jednak warto pomyśleć w przyszłości o grze mobilnej “rozszerzonej rzeczywistości”.

Wielki bodziec dla wyobraźni internetowych twórców!

To właśnie szum medialny wywołany w 2016 roku, przyczynił się do powstania kilku ciekawych “wizualizacji” tego, jak gotowa gra Harry Potter GO mogłaby wyglądać w rzeczywistości.

 1. Pierwszym takim materiałem, który zdobył ogromną popularność jest ten oto film:

  W sumie, gdyby nie czytać opisu (który zdradza, że jest to tylko “wizja” możliwej gry), widz mógłby się poczuć jakby oglądał zapowiedź już istniejącej gry!
  Całość aż na siłę przypomina pierwowzór, grę “Pokemon GO”, gdzie tylko Pokeballe oraz Potwory zostały zmienione na swoje odpowiedniki.
  Taka wizja  gry wydaje się być najbardziej oczywista, ale zarazem najprostsza do implementacji. Moim skromnym zdaniem, całość raczej by się nie sprawdziła, lecz została posądzona o “plagiat” gry “Pokemon GO”. Wydaje mi się, że twórcy będą chcieli dodać jakiś powiew świeżości, więc wizja zamiany Pokeballi na “różdżki” oraz reszty grafik na swoje odpowiedniki raczej zawiodłaby duże oczekiwania, jakimi darzymy firmę “Niantic”.

 2. Drugi film przedstawia bardziej odważną wersję zdarzeń:)

  Ten materiał filmowy jest przede wszystkim dłuższy, więc również przedstawia więcej treści gry. Nietrudno odnieść jednak wrażenie, że przedstawione w nim “wizje”, mają raczej marną szansę na zrealizowanie. Z czysto technicznego punktu widzenia, takie efekty przedstawione na filmie, jak na przykład mroczne niebo czy też “tracking gracza” czyli śledzenie ruchu gracza w na płaszczyźnie są przy dzisiejszej technologii jeszcze nieosiągalne. Pierwsze za sprawą mocy obliczeniowej naszych smartfonów, natomiast drugie z powodu braku odpowiedniej technologii.
  Tak czy inaczej, na materialne wideo, widzimy również bardziej prawdopodobne mechaniki rozgrywki. Bardzo intrygujące wydaje się “skanowanie” okolicy, aby następnie kliknąć w odpowiednie miejsce w celu “zdobycia” artefaktu, wydaje się to również możliwe do zrealizowania, wystarczy przecież zaimplementować technologię wykrywania budynków i innych obiektów!
  Drugą ciekawą kwestią wydaje się być “trzymanie” różnych obiektów w prawdziwej dłoni, lecz przed obiektywem telefonu i możliwość interakcji z obiektami. Ta technologia również jest już dostępna w dzisiejszych aplikacjach!

Podsumowując

Jestem bardzo ciekawy Waszej opinii na temat wizji nadchodzącej gry! Czy podoba Wam się, któryś z przedstawionych przypadków i jeżeli tak to dlaczego, chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami, zachęcam więc gorąco do podzielenia się nimi w komentarzu!

Pamiętaj aby śledzić nas również na facebooku!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *