Oficjalne wsparcie dla 19 języków?

Na oficjalnej stronie gry można znaleźć listę wspieranych języków

Co prawda, nie pojawił się żaden oficjalny wpis – ze strony Niantic lub PorkeyGamesale bardziej uważni fani “Harrego Pottera” szybko zauważyli zmianę na oficjalnej stronie gry.

Po odwiedzeniu w/w strony, mamy możliwość wyboru języka, spośród 19 dostępnych. Pełna lista języków wygląda następująco:

wizards unite languages

Język Polski nie występuje na liście

Wśród dostępnych języków, jak nie trudno zauważyć brakuje naszego, języka polskiego.
Może oznaczać to tylko dwie możliwości:

  1. Autorzy gry uznali język polski za zbyt mało popularny, aby umieścić go w grze, więc większość z nas musi zadowolić się językiem angielskim.
  2. Spekuluje się, że w tych krajach, których język widnieje na liście, gra zostanie “stopniowo uruchomiona” w pierwszej kolejności. Podobnie jak Pokemon GO, które od samego początku, było dostępne bodajże tylko w 3 krajach! W tym przypadku, pozostanie nam czekać na kolejną “falę” (w przypadku Pokemon GO, polska została dodana stosunkowo dość późno), lub jeżeli będzie taka możliwość, niecierpliwi gracze będą korzystali z nieoficjalnych źródeł w celu pobrania pliku instalacyjnego gry.

Co o tym sądzicie, czy nie smuci Was brak polski, w zestawieniu z 19 innymi językami? (w niektórych przypadkach, dość egzotycznych języków)

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *