Stało się! Premiera Wizards Unite – pierwsze wrażenia

W końcu, stało się, po długich oczekiwaniach, zgodnie z ostatnio przedstawioną oficjalną datą premiery, dzisiaj światło dzienne ujrzało: Harry Potter: Wizards Unite, czyli nowa produkcja studia Niantic, oparta na tzw. trybie „AR„, czyli rozszerzonej rzeczywistości w prawdziwym świecie, a wszystko to oprawione jest magią znaną nam ze świata J.K. RowlingHarry Potter.

Niestety, tak jak informowałem ostatnio, dzisiaj gra oficjalnie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, kolejne regiony (w tym polska) będą „dołączane” do gry stopniowo, także potrzeba uzbroić nam się w jeszcze trochę cierpliwości…

Na otarcie łez przedstawię Wam komentarz z rozgrywki, który przygotowała dla nas jedna z czytelniczek, która mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii i mogła spędzić swoje pierwsze godziny z najnowszą produkcją studia Niantic.

Pierwsze wrażenia z gry?

Sam wstęp był już niesamowity. No ale to chyba juz każdy wie gdyż można samemu przejść tutorial. Opiszę tylko pokrótce co tam można zrobić.. Przede wszystkim logując się wita Cię ministerstwo. Wybierasz login, dom. Możesz stworzyć sobie różdżkę! Według mnie wszystko jest naprawdę w porządku. Potem dostajesz swoje pierwsze zadanie aby uwolnić Hagrida. To co mnie zaskoczyło to przede wszystkim tryb AR+ i sam AR.. Podoba mi się to! Styl walki, samo to, że szukasz postaci lub rzeczy. Musisz rzucać wszelkie zaklęcia poprzez rysowanie ich na telefonie. Naprawdę dobrze zrobiona gra!

Zbierasz jak to tutaj nazwali „znajdzki”, walczysz z potworami. Możesz też odwiedzać karczmy i cieplarnie. W karczmie odnawiasz energię ale czasami bardzo mało. No, a w cieplarni uprawiasz roślinki. Dają one różne składniki potem do eliksirów. Co do eliksirow też tworzy się je samemu. Musisz odgadnąć przepis na nie i potem czekać np. 1h. Eliksiry pomagają w walce np. Na wieży. Tak, są też tu wieże gdzie musisz przejść dużą ilość komnat.

Niestety nie da się zrobić tego wszystkiego na raz..   Byłoby za łatwo. Musisz mieć na to energię, a za każdym rzuceniem zaklęcia 1 punkt Energii ci spada. Od 6 poziomu wybierasz sobie profesje. Do wyboru jest:
-magizoolog
-profesor
-auror

harry potter wizards unite

Potem w zależności co wybierasz to masz drzewko umiejętności.  Dużo się w grze dzieje, są strefy łapania różnych znajdziek. Parki to przeważnie strefy dzikich zwierząt. Co według mnie jest naprawde ciekawe. Można też mieć w grze znajomych. Za specjalnym kodem jaki każdy posiada możesz zaprosić innych do gry. Coś na zasadzie jak w Pokémona Go.

Naprawdę jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą grą!

Zapraszam do dołączenia do naszego magicznego świata na oficjalnym fanpage oraz do dołączenia do naszej grupy facebook!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *