Rok temu zapowiedziano Harry Potter: Wizards Unite… Podsumowanie informacji

Dokładnie rok temu Niantic poprzez swoje portale społecznościowe podało nam do wiadomości, że po grze Ingress i hitowym Pokemon GO, kolejną grą jaką stworzą przy wykorzystaniu swojego autorskiego silnika „AR”, będzie gra: Harry Potter: Wizards Unite, jak sama nazwa wskazuje, gra zostanie umieszczona w uniwersum czarodziei wykreowanym przez J.K. Rowling.

Rok milczenia…

Podsumujmy więc, co udało nam się dowiedzieć przez ten okrągły rok o nowej grze Niantic.

 • Prawie rok temu ukazał się pierwszy wpis na tej stronie, w którym zbiorczo przedstawiłem, to co wynika z samej zapowiedzi i przecieków medialnych, artykuł można przeczytać tutaj.
 • Praktycznie od tego momentu, na próżno szukać kolejnych (oficjalnych) informacji na temat samej gry Harry Potter: Wizards Unite, co prawda już w styczniu tego roku, szef marketingu John Hanke, w jednym z wywiadów udzielił informacji, że premiera gry Wizards Unite, powinna odbyć się w drugiej połowie 2018 roku, pisaliśmy o tym tutaj.
 • Już w czerwcu jednak, internauci dopatrzyli się pewnego przecieku w jednym z magazynów reklamującym zabawki. Była tam jasna informacja o grze Wizards Unite, i planowanej premierze, na początek 2019 roku, chociaż kontrowersyjna grafika bardzo szybko zniknęła ze strony internetowej producenta, to jednak wiadomość wyglądała dość przekonująco i pojawiły się pierwsze wątpliwości, co do zapowiedzianej na 2018 rok, premiery Wizards Unite. Artykuł można znaleźć tutaj.

Jak widać, Niantic jest bardzo oszczędne w komunikacji na temat gry ze swoimi fanami, to praktycznie wszystkie artykuły, jakie udało nam się napisać przez ten okrągły rok na temat samej gry.

Podsumujmy wszystkie informacje

Na koniec zwięźle opiszemy, to co wiemy z tych wszystkich oficjalnych przekazów i przecieków na temat Wizards Unite.

 • Gra Wizards Unite tworzona jest przez studio Niantic, na ich autorskim silniku, pozwalającym na rozgrywkę w prawdziwym świecie z wykorzystaniem naszego smartfona.
 • Świat Wizards Unite, będzie prawdopodobnie wykorzystywał te same – strategiczne punkty na mapie, co Ingress i Pokemon GO.
 • Gracz będzie uczniem magicznej szkoły czarodziei
 • Na swojej drodze napotka magiczne stworzenia i potwory
 • Gracz podczas przygody spotka ikoniczne postaci z uniwersum Harrego Pottera
 • Gracz będzie w stanie odkryć magiczne artefakty, dodające mu siły i energii
 • Gracz będzie miał możliwość walki za pomocą rzucanych czarów
 • Możliwość współpracy z innymi czarodziejami w celu zwalczania legendarnych bestii
 • Gra dostępna ma być zarówno na systemy Android jak i iOS

To tak naprawdę wszystkie oficjalne i potwierdzone, na ten moment informacje o grze Harry Potter: Wizards Unite.

Impreza Halloweenowa

Na sam koniec przedstawiamy małą ciekawostkę, ze spotkania Halloweenowego studia Niantic, na udostępnionym na Twitterze zdjęciu, widać pracowników poprzebieranych zarówno w stroje związane z marką Pokemon, jak i czarodziei w strojach „Harrego Pottera” .

niantic team
Pracownicy Niantic

Aby nie przegapić kolejnych nowości zapraszamy na naszego facebooka, oraz grupę facebook!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *