Wizards Unite dostępne wyłącznie dla Samsunga?

Nie, niestety tytuł tego wpisu nie jest pomyłką, aczkolwiek na samym wstępie muszę zaznaczyć, że mówimy na razie tylko o niepotwierdzonych „plotkach” na temat nadchodzącej gry, Harry Potter: Wizards Unite.

Przypomnijmy, że gra Harry Potter: Wizards Unite jest kolejną produkcją znanego studia Niantic, odpowiedzialnego między innymi za taki hit jak Pokemon GO. W grę Harry Potter: Wizards Unite zagramy w 2019 roku, dokładna data premiery nie jest jaszcze znana, a gra będzie bazowała na podobnych zasadach jak Pokemon GO, przyjdzie nam zwiedzać prawdziwe miasta, w celu zwalczania wszelkich oznak magii.

Wizards Unite wyłącznie na smartfonach Samsunga?

Sprawcą całego zamieszania jest portal The Inquirer, zajmujący się nowościami związanymi z technologią i grami. Podaje on, że Samsung zainteresowany jest uzyskaniem czasowej wyłączności w dostępie do następnych gier studia Niantic!

Mowa jest też o kwocie, jaką na ten cel ma wyłożyć firma Samsung, jednak wiemy, że Koreańczycy zainteresowani są też innym studiem i ich produktami (na razie nie wiemy o jakie studio chodzi), więc kwotę tę należy w przybliżeniu podzielić na pół.

40 milionów $ dolarów

To kwota jaką podaje wyżej wspomniany portal, jaką przyjdzie zapłacić Samsungowi za wyłączność do gier dwóch producentów. Wstępnie więc, można podzielić tę kwotę na pół, okaże się więc, że 20 milionów dolarów, to kwota jaką za podpisanie umowy może otrzymać studio Niantic.

Warto zaznaczyć tutaj, że do podobnej transakcji ostatnio doszło w przypadku popularnej gry Fortnite. Wtedy również firma Samsung, zapłaciła Epic Games za wyłączność mobilnej wersji Fortnite na ich smartfony! Początkowo mobilny Fortnite był dostępny wyłącznie na jeden model SamsugnaNote 9. Dokładnie po miesiącu, w grę można zagrać już na dowolnym modelu, ale nadal tylko firmy Samsung, cała wyłączność trwała 4 miesiące!

fortnite samsung note 9

Poczekajmy na potwierdzone informacje

Tak jak zaznaczyłem na początku, są to wyłącznie przecieki i plotki, jednak coś może być na rzeczy. Warto poczekać jednak na oficjalne wiadomości, które według The Inquirer mają pojawić się w najbliższych tygodniach.

Osobiście mam nadzieję, że do takiej wyłączności nie dojdzie, szczególnie okres 4 miesięcy, jest bardzo dużym odstępem czasu, po którym moim zdaniem o grze może już każdy zapomnieć, a według mnie, głównym motorem napędowym Pokemon GO, był właśnie fakt, że gra była niezwykle popularna i było to widać również na ulicach, przez co duże stacje telewizyjne robiły darmową reklamę tej grze! Dodatkowo w grze MMO wchodzi motyw poziomów postaci, gdzie gracze „Samsunga” byliby faworyzowani i mieliby o wiele łatwiejszy start.

Nie ukrywam, że jestem rozczarowany obrotem spraw, oczywiście jeżeli te zostaną potwierdzone, chociaż skoro z Fortnite się opłacało, to czemu by nie spróbować i z Wizards Unite. Jednak po cichu liczę, że cała współpraca Samsunga skończy się na tym, że gracze tej marki smartfonów otrzymają po prostu jakieś dodatkowe skórki / wygląd lub przedmioty do swoich postaci, za które użytkownikom innych modeli przyjdzie po prostu zapłacić prawdziwe pieniądze.
Uważam, że taka współpraca byłaby dużo mniej destruktywna dla społeczności gry.

Zapraszam również do dyskusji na ten temat na naszym forum!

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco polub nasz fanpage oraz dołącz do naszej grupy facebook!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *