Znamy kolejną grę którą stworzy Niantic

Przypomnijmy, że studio Niantic jest odpowiedzialne za między innymi taki hit jak Pokemon GO, ale również odświeżonego ostatnio Ingress Prime, a w produkcji jest już kolejna gra, której poświęcona jest ta strona – Harry Potter: Wizards Unite.

Teraz dowiedzieliśmy się, że studio Niantic będzie zaangażowane w jeszcze jedną produkcję, miejmy nadzieję tylko, że teraz zapowiedziana gra, nie ukaże się wcześniej niż Wizards Unite, podobnie jak miało to miejsce z Ingress Prime, które również zapowiedziane było kilka miesięcy później od Wizards Unite, a już odbyło swoją premierę (:

Nowa gra na zlecenie UNWTO

Nie znamy jeszcze tytułu nowej produkcji studia Niantic, ale ten dziwnie wyglądający skrót oznacza, że nowa gra będzie tworzona na zlecenie Światowej Organizacji Turystyki, która jest ściśle powiązana z ONZ.

Wszystko wskazuje więc na to, że ta gra może nieco różnić się od poprzednich produkcji studia. Jak mówią plotki, gra ma stawiać główny nacisk na podróżowanie i zwiedzanie miast na całym świecie. Ma być swojego rodzaju przewodnikiem turystycznym, na który mają zostać nałożone elementy związane z grami, takie jak jak odblokowywanie kolejnych lokalizacji, zdobywanie poziomów oraz system nagród.

Augmented City

Silnik studia Niantic, na którym bazują również: Pokemon GO, Ingress Prime oraz Harry Potter: Wizards Unite wydaje się idealnie wpisywać w tą konwencję gry, ponieważ autorski silnik w dużej mierze czerpie swoje zasoby z Map Google, które przedstawiają charakterystyczne punkty i miejsca warte uwagi w miastach na całym świecie.

Pora na moją opinię, moim zdaniem pomysł wydaje się ciekawy, jednak wydaje mi się, że autorzy spóźnili się z konwencją o kilka dobrych lat! Być może kiedyś,  gdy jeszcze nie było alternatyw w postaci Pokemon GO i innych gier AR, byłby to złoty strzał, jednak w obecnych czasach, wydaje mi się, że zbieranie wirtualnych stworków czy też artefaktów ze świata Harrego Pottera wydaje mi się bardziej zajmujące od np. poznawania historii danego budynku czy też innego kościoła.

Jednak z drugiej strony oczywiście rozumiem, że wyprodukowanie takiej gry jest po prostu opłacalne dla studia, z powodu włączenia się globalnej organizacji, która wyłoży na ten cel prawdopodobnie bardzo dobre pieniądze.

Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnej, dużej produkcji AR – Harry Potter: Wizards Unite, która zapowiada się na kolejny globalny hit polub nasz fanpage oraz dołącz do naszej grupy facebook!
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *